Aktualności

Współpraca, która się opłaca. OBRUM i WAT jednoczą siły

Promocja działalności badawczej i naukowej, możliwość odbycia praktyk studenckich, możliwość pozyskania wykwalifikowanej kadry – to tylko niektóre z korzyści, jakie niesie ze sobą porozumienie zawarte pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną a OBRUM.

Misją OBRUM jest „Tworzymy innowacje dla bezpieczeństwa”. Spółka tworzy produkty przeznaczone głównie dla Sił Zbrojnych RP. Filary działalności spółki to m.in. ciężki sprzęt wojskowy, symulatory i produkty cyfrowe oraz usługi projektowania oraz badawcze. Prace nad wyrobami odbywają się w pełnym cyklu, tj. od koncepcji do produkcji seryjnej, co wymaga posiadania wysoko kwalifikowanej kadry inżynieryjno-technicznej.

– Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy z tak znamienitą uczelnią jaką jest Wojskowa Akademia Techniczna. Mamy nadzieję, że studenci, którzy będą mogli u nas odbywać praktyki, po studiach, już jako wysokiej klasy specjaliści, podejmą pracę w OBRUM. Należymy do nielicznych polskich firm, którą tworzą inżynierowie mechanicy, automatycy oraz w tym samym czasie informatycy i programiści. Tworzymy rozwiązania wyjątkowe i unikalne. Zapraszamy do naszego zespołu wszystkich tych, którzy z pasją chcą tworzyć innowacyjne rozwiązania nie tylko dla bezpieczeństwa Polski – zapewnia Bartłomiej Michałowski, Prezes OBRUM

To nie pierwszy raz gdy OBRUM podejmuje współpracę z WAT. Spółka realizowała już razem z uczelnią takie projekty jak BPL (https://obrum.pl/oferta/bezzalogowa-platforma-ladowa-800kg/), WWB i BWP (https://obrum.pl/oferta/bwp-wwo-na-platformie-umpg/) współfinansowane ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w kraju. Szkoli specjalistów zarówno na kierunkach cywilnych jak i wojskowych. Mocną stroną uczelni jest jej działalność badawcza i naukowa. Obecnie WAT realizuje prawie pół tysiąca projektów naukowych, wydaje liczne publikacje swoich naukowców.

Uczelnia w tym roku świętuje jubileusz 70-lecia.

Zdjęcia: Wojskowa Akademia Techniczna