Aktualności

OBRUM na Polsko-Łotewskim Forum Przemysłów Obronnych

Bezpieczeństwo w naszej części Europy, zwłaszcza w kontekście napaści Rosji na Ukrainę, było jednym z tematów poruszanych na Polsko-Łotewskim Forum Przemysłów Obronnych. Konferencja odbyła się z inicjatywy Ministerstw Obrony Polski i Łotwy. W Rydze pojawili się przedstawiciele nie tylko polskiego MON-u, ale również Polskiej Grupy Zbrojeniowej i spółek do niej należących, w tym OBRUM. Jak podkreślali organizatorzy Forum, bezpośrednie sąsiedztwo z agresorem, jakim jest Rosja, implikuje konieczność wzmocnienia siły obronnej krajów europejskich. Podczas forum firma OBRUM zaprezentowała swoje innowacyjne rozwiązania, w tym w zakresie ciężkiego sprzętu inżynieryjnego i rozwiązań cyfrowych.

-Mówiliśmy o naszych doświadczeniach, które mogą zostać przełożone również na grunt łotewski. Zaprezentowaliśmy nasz dorobek i potencjał w zakresie symulatorów jazdy czołgiem, symulatorów strzelań, a także innych rozwiązań cyfrowych wykorzystywanych w procesie szkoleń kadry wojskowej. Była mowa o naszych usługach projektowych, tworzeniu dokumentacji cyfrowej, czy instrukcji interaktywnych – informuje Marcin Sobieraj, Dyrektor Handlowy OBRUM. Dzięki Forum firmy z Polski i Łotwy miały okazję przedstawić swoje specjalizacje i potencjał do dalszej współpracy. Odbyły się rozmowy biznesowe, dzięki którym udało się określić konkretne obszary przyszłej współpracy.

-Firmy łotewskie mają do zaproponowania rozwiązania z zakresu zaawansowanych technologii, które mogą się stać ciekawym uzupełnieniem oferty polskich producentów – dodaje Marcin Sobieraj.

Polskie firmy, w tym reprezentujące GK PGZ, wyróżniają się kompleksowością rozwiązań i bardzo dużą skala produkcji. Ważnym czynnikiem współpracy jest bliskie sąsiedztwo, doświadczenia historyczne, dzięki którym w podobny sposób postrzegane są potencjalne zagrożenia. 

Fotorelacja => TUTAJ
 
 
 
Źródło: Ministerstwo Obrony Łotwy