Aktualności

Przesłanie Prezesa PGZ

Nadchodzi koniec roku, a wraz z nim zbliża się czas podsumowania. Za sprawą wojny za naszą wschodnią granicą był to czas szczególny, którego przed 24 lutego nikt nawet nie był w stanie sobie wyobrazić. W tym trudnym czasie, jako Polska Grupa Zbrojeniowa, zdaliśmy egzamin dojrzałości. Nie tylko udzieliliśmy realnego i natychmiastowego wsparcia naszym ukraińskim braciom, ale równolegle dokonaliśmy znaczącego przyspieszenia produkcji i rozbudowy potencjału spółek. Zmiany dotyczyły całej grupy i jako takie zaowocują z pewnością dobrymi perspektywami na przyszłość.

Był to czas trudny, wymagający od nas wszystkich dużego zaangażowania w pracę. Ale dzięki takiej postawie, którą z dumą obserwuję na każdym stanowisku i w każdej spółce, udowodniliśmy, że potrafimy sprostać wyzwaniom, jakie postawił przed nami nasz główny zamawiający – Ministerstwo Obrony Narodowej – jak również nasi zagraniczni partnerzy i kontrahenci. Rok zamykamy z wieloma umowami eksportowymi i porozumieniami o współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi. Dziś wyraźnie widać, jak wiele udało nam się w tym roku osiągnąć.

Wszystkie sukcesy i osiągnięcia Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie byłyby możliwe bez zaangażowania każdego z 19 tysięcy jej pracowników. Każdy z Was Szanowni Państwo jest współautorem tych dokonań. Za to, w imieniu własnym i całego Zarządu serdecznie Wam dziękuję. Jestem przekonany, że czas świąteczno-noworoczny możecie spędzić w przeświadczeniu, że doskonale wykonaliście to, czego od Was oczekiwano. Wasz wysiłek, który był naprawdę duży, przełożył się na konkretne efekty. Dzięki Wam w ostatnich miesiącach o PGZ i spółkach ją tworzących mówi się dużo i dobrze.

Korzystając z okazji życzę Państwu, by ten czas świąteczno-noworoczny był okazją do wytchnienia i nabrania dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Niechaj będą to chwile spędzone w ciepłym rodzinnym domu, wspólnie z bliskimi bez trosk i kłopotów dnia codziennego. Cieszmy się magią świąt Bożego Narodzenia i snujmy plany na kolejny rok. Niechaj będzie on dla nas pomyślny, jeśli chodzi o sprawy zawodowe i szczęśliwy, gdy chodzi o sprawy prywatne.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję za wspólnie przepracowany rok i życzę Nam wszystkim pogodnych, rodzinnych świąt oraz dobrego 2023 roku.

Sebastian Chwałek
Prezes Zarządu PGZ S.A.