Aktualności

„Dzień Borsuka” – w ramach ekspozycji również symulator od OBRUM

Tradycyjnie już 6 października Polska Grupa Zbrojeniowa organizuje „DZIEŃ BORSUKA” pod hasłem „Borsuk: Siła Polskiej Innowacji”. To unikatowa szansa, by w centrum Warszawy zobaczyć z bliska bojowy wóz piechoty skonstruowany i wyprodukowany w Polsce. W ramach ekspozycji znajdzie się również symulator od OBRUM.
Wstęp wolny!

Data i godzina: 6 października w godzinach 12.00 – 16.00.
Lokalizacja: Warszawa, Centrum Bankowo-Finansowe, ul. Nowy Świat 6/12.

„Dzień Borsuka” to jedyna okazja, by w samym centrum Warszawy, tuż przy „palmie”, zobaczyć Borsuka z bliska. Dotychczas prezentował się w czasie defilady wojskowej z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia. Tym razem będzie można do niego podejść, sfotografować się z nim, a przy okazji zdobyć drobne upominki przygotowane z myślą o „Dniu Borsuka”. Dodatkową atrakcją towarzyszącą Borsukowi będzie symulator do nauki jazdy kołowym transporterem opancerzonym – także polskie rozwiązanie opracowane w gliwickim OBRUM. Na najmłodszych czeka również moc atrakcji, w tym konkursy z nagrodami.

– Mile widziani zarówno fani militariów i techniki wojskowej, jak też osoby, które nie wiedzą na ten temat zbyt dużo. Spotkajmy się przy Nowym Świecie 6/12, by wspólnie świętować „Dzień Borsuka” – zachęca PGZ.

Borsuk to nowy bojowy wóz piechoty, który jest w pełni polską konstrukcją opracowaną przez konstruktorów i inżynierów z Huty Stalowa Wola S.A. Jak przystało na drapieżnika waży 28 ton i uzbrojony jest w armatę 30mm oraz wyrzutnie przeciwpancernych pocisków kierowanych. Jego załogę stanowi 3 żołnierzy, a w przedziale desantu przewozić można 6 osób. To nowoczesne uzbrojenie w liczbie ponad 1000 sztuk już niebawem wejdzie na wyposażenie Wojska Polskiego.

Serdecznie zapraszamy!!