Aktualności

Dobry projekt – początek wszystkiego

Brytyjski magazyn Autocar ogłosił właśnie, że najlepszym samochodem dla kierowcy jest Porsche 911 GT3. Projektanci zadbali o każdy szczegół, by jazda nim była jak najbardziej komfortowa. Podobno nie brakuje w nim niczego. 
Wiemy również, że kierowca w każdym pojeździe powinien się czuć komfortowo. Dotyczy to również pojazdów wojskowych, a te najnowszej generacji naprawdę są naszpikowane elektroniką. Zarówno dobry samochód jak i nowoczesne pojazdy wojskowe łączy jedno – doskonały projekt.
Co jest ważne w projektowaniu? Efekt końcowy. Niezawodność, funkcjonalności, ergonomia, parametry, osiągi, bezpieczeństwo załogi, skuteczność, optymalizacja kosztów i wygoda.
W pojazdach wojskowych chodzi przede wszystkim o to co w środku, ale również to, co na zewnątrz. Ze względu na warunki, w jakich służą żołnierze, istotny jest każdy szczegół. O te szczegóły, już na poziomie projektu, a potem wykonania, dbamy w OBRUM. Każdy pojazd dla wojska ma określone przeznaczenie. Na naszym koncie są projekty nowoczesnych czołgów, ale dla nas pojazd wojskowy to nie tylko czołg. Specjalizujemy się w obszarze inżynieryjnym. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy mosty towarzyszące MS-20 i maszyny inżynieryjno-drogowe MID (na bazie czołgu).
Cały proces projektowania dla Sił Zbrojnych to skomplikowana i długotrwała droga. Wymaga spełniania szeregu warunków, w tym zdobycia certyfikatów branżowych, które mają tylko nieliczni. Bo to, co tworzone jest dla wojska, musi być najlepsze.
W OBRUM specjaliści od projektowania wiedzą, że proces od samego początku wymaga wielu interakcji z przyszłymi odbiorcami, w końcu to oni wiedzą najlepiej czego potrzebują. I tak powstaje koncepcja, a potem model komputerowy. Następnie tworzymy obliczenia numeryczne, następuje proces optymalizacji, tworzenia dokumentacji konstrukcyjnej. W końcu powstaje prototyp, znów wdrażamy proces optymalizacji, i ruszamy z produkcją. Projektujemy cyfrowo, a wiedzę czerpiemy z połączenia kilkudziesięcioletniego doświadczenia oraz znajomości najnowszych światowych rozwiązań.
Obecnie otwieramy się także na usługi na rynku cywilnym. Zwłaszcza na współpracę z branżą maszynową. Po więcej informacji, o tym czym się zajmujemy zapraszamy na www.obrum.pl.